Erazm Majewski "Doktor Muchołapski"/Tania Książka

45,00 zł20,00 zł


Erazm Majewski

Doktor Muchołapski

posłowie Czesław Miłosz
ilustracje Emilka Bojańczyk

Seria "Małe Zeszyty"
Oprawa twarda, s. 280. 
Kolorowe ilustracje
Seria opracowana przez Zeszyty Literackie i studio graficzne Podpunkt

„Doktor Muchołapski” otwiera serię „Małe Zeszyty” przeznaczoną dla dzieci i młodzieży. Ulubione lektury z młodości wielkich pisarzy wprowadzające w przyrodę, literaturę i historię. 
"Doktor Muchołapski" to książka dzieciństwa Czesława Miłosza wprowadzająca w świat natury (owadów, roślin i zwierząt) o wątkach kryminalnych i detektywistycznych. Szalony profesor, ekscentryczny angielski lord, wielkie namiętności, sekretne eliksiry, niezwykła przygoda... "Położywszy rękę na sercu, przyznać się trzeba, że mimo tysięcy dzieł napisanych o owadach nie znamy ani setnej części dziwów ukrytych przed bystrym wzrokiem zoologów.

Na owadzie przygody patrzyłem własnymi oczyma i opisałem, jak mogłem najdokładniej. Zamiast tylko zwykłego punktu widzenia obrałem inny, właściwszy do oceniania natury drobnych istot skrzydlatych, a przewodnikiem moim było pragnienie, aby nie zanudzić.

Cudowny eliksir Nureddina i sam lord Puckins, w którego istnienie nie wierzyłeś, są rzeczywistością. Powracam właśnie z Tatr, gdzie sprawdziłem wiadomości podane przez lorda...". 

Erazm Majewski

 

"Doktór Muchołapski pomógł mi w moim sprzeciwie wobec dorosłych [...]. Jego zmniejszenie się do rozmiaru paru centymetrów dokonało się na hali tatrzańskiej za pomocą tajemniczego eliksiru, który zdobył podczas podróży do Indii. Łąka tatrzańska zmieniła się w dżunglę zamieszkaną przez olbrzymie, niebezpieczne stwory o chitynowych pancerzach i potężnych żuchwach. Muchołapski posługiwał się pajęczyną jako sznurem, miał też ze sobą miniaturowy rewolwer. Przy czym okazało się, że jego serce jest wrażliwe na cierpienia umierających mrówek...".

                                                                                                                              Czesław Miłosz


KSIĄŻKA POLECANA PRZEZ UNIWERSYTET  DZIECI

Uniwersytet
RECENZJE:
Tomasz Fiałkowski, "Tygodnik Powszechny" (1 IX 2013) - czytaj online
Joanna Olech, "Gazeta Wyborcza" (3 IX 2013) - czytaj online