Karpiński Wojciech „Twarze”

32,00 zł10,00 zł

Od autora:

Zachowuję wdzięczność dla ludzi, książek, obrazów, pejzaży, dzięki którym świat wydawał się swobodniejszy i rozleglejszy, bogatszy, bliższy, kryjący w sobie wiele zakątków. Mam nadzieję, że trochę tego upojenia sensowną swobodą, tego oczarowania różnorodnością świata, tej radości z odzyskanych przodów odnaleźć można na kartach tej książki. I może przyda się ona innym, którzy w odmiennych warunkach wyruszą w podobną podróż ku własnym źródłom — czeka ona przecież każdego niezależnie myślącego człowieka.

 
 

Od wydawcy:

Twarze Wojciecha Karpińskiego to duchowa autobiografia rozpisana na szereg portretów szczególnie mu bliskich twórców, dawnych i współczesnych. Przedstawione sylwetki, wątki i zdarzenia powracają w rozwijających sens przetworzeniach. Wizerunek człowieka swobodnego, poruszającego się w przestrzeni między pamięcią i wyobraźnią, między życiem i sztuką. Znalazły się tu sylwetki Jerzego Giedroycia, Gustawa Herlinga Grudzińskiego, Józefa Czapskiego, Konstantego A. Jeleńskiego, Krzysztofa Junga, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta... 
 
Zachęcamy do obejrzenia strony autorskiej Wojciecha Karpińskiego z wybranymi szkicami, opisami książek, galeriami obrazów, fotografii i rękopisów "pisarzy zbójeckich".
www.wojciechkarpinski.com


Nagroda Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie

Recenzje i omówienia

Magdalena Grochowska 
"Gazeta Wyborcza" 3 I 2013 - czytaj online 

Wojciech Karpiński
 w programie Grzegorza Chlasty w TOK FM. - słuchaj online

Tomasz Fiałkowski "Tygodnik Powszechny" 16 XII 2012 - czytaj online

Marcin Sendecki "Art & Business" (XII 2012) - czytaj online

Lista 100 najlepszych książek 2012 roku ogłoszona przez "Gazetę Wyborczą" - zobacz 
PATRONAT MEDIALNY RMF CLASSIC